HTU Stadi ry hakee nuorisopäällikköä

Htu Stadi – uintia kaikenikäisille

Htu Stadi ry on vuonna 1920 perustettu uintiseura, joka tarjoaa kursseja, kilpauintikouluja, kilpauinti- ja harrasteryhmiä sekä masters-uintia.

Tavoitteenamme on kehittyä seurana ja kasvattaa seuran jäsenmäärää. Nuorten uinti on seuran kehittämisen painopisteenä.

Visiomme: Haluamme olla vahva toimija alueellamme ja tarjota kaikenikäisille laadukasta uinnin opetusta ja valmennusta.

Haemme osapäiväistä nuorisopäällikköä kehittämään lasten ja nuorten toimintaa kursseista, kilpauinnin kautta aina nuorten arvokisoihin.

Nuorisopäällikön tehtävänä on vastata seuran lasten ja nuorten toiminnasta. Tähän kuuluu toimia nuortenryhmien valmentajien esimiehenä, vastata kurssitoiminnasta ja nuorten kilpa- sekä harrasteryhmistä sekä uimaripolun kehittämistä kursseista kilpauintikoulun kautta seuran kilpa- ja harrasteryhmiin. Lisäksi nuorisopäällikkö osallistuu ryhmien valmentamiseen, hallinnollisiin tehtäviin sekä on mukana edistämässä ja kehittämässä monipuolista ja laadukasta seuratoimintaa.

Palkattavan henkilön työaika, palkka ja toimenkuva:

 • viikoittainen työaika on 18 h. josta n. 10-12 h on eri ryhmien valmentamista ja n. 6-8h on hallinnollisia töitä ja kehittämistehtäviä.
 • palkka on 1300 €/kk (+ sosiaalikulut + matkakulut)
 • seuran nuoristoiminnan organisointi ja kehittäminen
 • toimii nuorten ryhmien valmentajien esimiehenä ja kehittäjänä
 • vastaa seuran kurssitoiminnasta
 • osallistuu ryhmien valmennukseen
 • harjoitusten ja leirien suunnittelua
 • lajiesittelyiden järjestäminen yhteistyössä eri tahojen (esim. koulut, päiväkodit ja kaupunki) kanssa
 • muiden tapahtumien suunnittelua
 • uusien ohjaajien rekrytointia
 • koulutusten järjestämistä
 • uusien ideoiden kehittämistä ja soveltamista

Olet etsimämme henkilö, jos sinulla on:

 • omakohtaista uintitaustaa
 • uimaliiton vähintään II-tason tai vastaavan koulutus sekä valmentajakokemusta.
 • kiinnostusta ja näkemystä rakentaa seuralle omaa uimarinpolkua
 • kokemusta seuratoiminnasta
 • aloitteellisuutta ja organisointikykyä
 • hyvät ATK-taidot, teams osaaminen..
 • sitoutuneisuutta ja valmiutta monipuoliseen työhön
 • esiintymistaitoa ja asiakaspalvelukykyä
 • mahdollisuus joustaviin työaikoihin

Sovellamme työtehtävässä neljän kuukauden koeaikaa.

Tehtävään valitun henkilön tulee esittää lasten kanssa työskenteleviltä vaadittava rikosrekisteriote.

Lähetäthän vapaamuotoisen hakemuksen ja ansioluettelosi 31.1.2023 mennessä osoitteeseen paul.sjoholm@htu.fi

Toimi ajoissa, sillä saatamme kutsua henkilöitä haastatteluun jo hakuaikana.

Lisätietoja saat Htu Stadin toiminnanjohtajalta Paul Sjöholmilta, p. 050-3314342, paul.sjoholm@htu.fi

Tutustu Htu Stadiin www.htu.fi

Facebook: Uimaseura HTU Stadi Ry      

Instagram: htustadi192

Kuukausiuinnit keväällä 2023

Kuukausiuinnit keväällä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Etsimme uimaopettajaa!

Etsimme uimaopettajaa! Hei! Haetaan uimaopettajaa uimaseura HTU Stadin uimakouluihin. Opetus tapahtuu pääosin Jakomäen uimahallissa. Ajankohdat viikonloppuisin klo 9-11 tai arki-iltoina. Tarvetta on myös satunnaisille tuuraajille.

Lue lisää »

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat, Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena: NUORI MIELI –

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »