Kursseilla vielä tilaa, aikuiset ja lapsi-aikuisuinti

Tammikuun lopulla alkavilla aikuistentekniikka- sekä lapsi-aikuisuintikursseilla on vielä tilaa.

 

Aikuisten uintitekniikkakurssi alkaa 25.1

Kurssi on tarkoitettu aikuisille, joilla on vähintään 200 metrin uimataito.

Harjoittelemme mm. vapaa-, selkä- ja rintauinnin osa-alueita yhdistäen ne sujuvaksi kokonaissuoritukseksi.

Kesto 8 x 60min, hinta 92€

Keskiviikkoisin klo 18-19 Jakomäen uimahallissa

Lisätietoja ja ilmoittautuminen: https://htu.fi/aikuisten-kurssit/

 

 

Lapsi-aikuisuinti alkaa 21.1

Lapsi-aikuisuinti lauantaisin klo 9-10 Jakomäen uimahallilla.

Ilmoittautumaan pääset täältä: https://htu.fi/lapsi-aikuisuinti/

Tavoitteet kurssille

Lapsi osallistuu Lapsi-aikuisuintiin yhdessä oman vanhemman tai muun aikuisen kanssa. Tunnin aikana harjoitellaan uinnin tekniikoita yhdessä aikuisen kanssa. Tavoitteena on kiva yhteinen tunti, jossa opetellaan eri uintilajien tekniikoiden perusteita ja hiotaan uintitekniikkaa yhä sujuvammaksi. Lisäksi kurssilla harjoitellaan eri uintilajien käännöksiä ja startteja. Opetus tapahtuu isossa altaassa ja on kestoltaan 60min.

Lähtövaatimus

Ryhmä on tarkoitettu lapsille ja aikuisille, joilla on vähintään 100m uimataito. Kurssilla perehdytään syvemmin eri uintilajeihin ja niiden tekniikoihin. Lapsi-aikuisuinti sopii hyvin esimerkiksi uimatekniikkakurssin jatkoksi sekä perheille, joissa sekä lapsi/lapset että aikuiset harrastavat uintia, jolloin kaikki pääsevät yhdessä nauttimaan uimisesta.

8x60min, hinta 140e
(1 aikuinen + 1 lapsi)

Kuukausiuinnit keväällä 2023

Kuukausiuinnit keväällä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Etsimme uimaopettajaa!

Etsimme uimaopettajaa! Hei! Haetaan uimaopettajaa uimaseura HTU Stadin uimakouluihin. Opetus tapahtuu pääosin Jakomäen uimahallissa. Ajankohdat viikonloppuisin klo 9-11 tai arki-iltoina. Tarvetta on myös satunnaisille tuuraajille.

Lue lisää »

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat, Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena: NUORI MIELI –

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »