Syyskauden viimeiset kuukausiuinnit 27.11. maanantaina.

Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Muista että kuukausiuintien päivinä ei järjestetä normaaleja harjoituksia. Mutta jos et halua kisata voit tulla myös uimaan verran ryhmäsi muiden uimareiden kanssa ja nauttia sitten muiden kisasta kannustaen heitä.

Jokaisella osallistujalla tulee olla lisenssi, jonka voit hankkia osoitteesta: https://www.uimaliitto.fi/info/lisenssi-2022-2023/

Seuraavat Kuukausiuinnit ovat 27.11. maanantaina Jakomäen uimahallilla. Verryttely kisaa varten alkaa altaalla oman valmentajan ohjauksessa kello 17.00 ja kilpailut alkavat kello 17.30. Huomioi että halliin pääset sisään aikaisintaan 16.45. Kilpailut loppuvat noin kello 18.30 mutta saattavat hieman venyä osallistujamäärän mukaan.

Ilmoittaudu kuukausiuinteihin mukaan oman ryhmäsi tapahtumissa kyseisen päivän tapahtumissa. Muista hoitaa ilmoittautuminen aina kuukausiuintia edeltävänä lauantaina.

Valmentaja valitsee oman ryhmänsä lajit ja ilmoittaa ne niille uimareille, jotka ilmoittautuvat mukaan kuukausiuinteihin.

Kuukausiuintien tulokset löytyvät aina osoitteesta https://htu.fi/kilpailut-ja-tulokset/

Vanhemmat ovat tervetulleita toimitsijoiksi, ilmoittaudu mukaan Samulille (samuli.hirsi@htu.f

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »

Kuukausiuinnit syksyllä 2023

Kuukausiuinnit syksyllä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Muista hankkia lisenssi

Muista hankkia uusi lisenssi Jokaisella seuran kilpauimarilla tulee olla lisenssi hankittuna kauden alussa. Lisenssi lunastetaan Suomisportin verkkopalvelussa. Rekisteröidy käyttäjäksi ja pääset ostamaan lisenssin itsellesi tai

Lue lisää »

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa Neljän kurssikerran aikana harjoitellaan perusasioita, kuten uintiasentoa, hengitystä, potkua ja käsivetoa sekä näiden yhdistämistä kokonaissuoritukseksi. Vähintään 25m uimataito vaaditaan. Kesto 4 x

Lue lisää »