Seuran jäsenten koko perheen sählyvuoro Liikuntamyllyssä lauantaisin

‍HTU Stadi ry haluaa liikuttaa niin uimareita kuin koko perhettä ja olemme jo vuosia pelailleet sählyä lauantaisin Liikuntamyllyssä klo. 19.30-21.00.

Vuoro on avoin kaikille seuran jäsenille. Huom! suojalasit ovat pakolliset kaikilla alaikäisillä (alle 18v) pelaajilla ja vahva suositus myös kaikille muille (silmälasit korvaavat suojalasit). Muista oma maila mukaan.

Voit hyvinkin tulla kokeilemaan, mutta seuran jäsenmaksu pitää olla maksettuna seuraavalla peli kerralla. Jäsenmaksulaskun saat Samulilta rekisteröitymällä Myclubiin ja laittamalla viestiä (kaikilla seuran uimareillahan jäsenmaksu pitäisi olla maksettuna, mutta mukaan haluavien vanhempien pitää se myös maksaa).

Lisätiedot samuli.hirsi@htu.fi ‍

Lasten kesäkursseja Pirkkolassa

Lasten kesäkursseja Pirkkolassa HTU järjestää kesällä 2022 kesäkurssit 6-13 -vuotiaille lapsille. Kurssit järjestetään 7.6.-16.6. tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15 Pirkkolassa. Voit osallistua yhdeksi tai

Lue lisää »