Seuran jäsenten koko perheen sählyvuoro Liikuntamyllyssä lauantaisin

‍HTU Stadi ry haluaa liikuttaa niin uimareita kuin koko perhettä ja olemme jo vuosia pelailleet sählyä lauantaisin Liikuntamyllyssä klo. 19.30-21.00.

Vuoro on avoin kaikille seuran jäsenille. Huom! suojalasit ovat pakolliset kaikilla alaikäisillä (alle 18v) pelaajilla ja vahva suositus myös kaikille muille (silmälasit korvaavat suojalasit). Muista oma maila mukaan.

Voit hyvinkin tulla kokeilemaan, mutta seuran jäsenmaksu pitää olla maksettuna seuraavalla peli kerralla. Jäsenmaksulaskun saat Samulilta rekisteröitymällä Myclubiin ja laittamalla viestiä (kaikilla seuran uimareillahan jäsenmaksu pitäisi olla maksettuna, mutta mukaan haluavien vanhempien pitää se myös maksaa).

Lisätiedot samuli.hirsi@htu.fi ‍

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa Aikuisille suunnattu uinnin tekniikkakurssi kesällä 2024 Kumpulan maauimalassa. Kurssi on tarkoitettu aikuisille, joilla on vähintään 200 metrin uimataito ja alkeisosaaminen uinnin tekniikoista

Lue lisää »

Lasten kesäleirit kesällä 2024

Lasten kesäleirit kesällä 2024 HTU Stadi ry tarjoaa taas kesällä 2024 suosittuja kesäleirejä. Lasten kesäleirit järjestetään tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15. Kaikki toiminta kursseilla

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »