Seuran jäsenten koko perheen sählyvuoro Liikuntamyllyssä lauantaisin

‍HTU Stadi ry haluaa liikuttaa niin uimareita kuin koko perhettä ja olemme jo vuosia pelailleet sählyä lauantaisin Liikuntamyllyssä klo. 19.30-21.00.

Vuoro on avoin kaikille seuran jäsenille. Huom! suojalasit ovat pakolliset kaikilla alaikäisillä (alle 18v) pelaajilla ja vahva suositus myös kaikille muille (silmälasit korvaavat suojalasit). Muista oma maila mukaan.

Voit hyvinkin tulla kokeilemaan, mutta seuran jäsenmaksu pitää olla maksettuna seuraavalla peli kerralla. Jäsenmaksulaskun saat Samulilta rekisteröitymällä Myclubiin ja laittamalla viestiä (kaikilla seuran uimareillahan jäsenmaksu pitäisi olla maksettuna, mutta mukaan haluavien vanhempien pitää se myös maksaa).

Lisätiedot samuli.hirsi@htu.fi ‍

Syksyn kurssit myynnissä!

Syksyn kurssit myynnissä! HTU Stadi ry:n laadukkaat kurssit lapsille nyt myynnissä. Innostus ollut jo kovaa ja kurssit täyttyvät nyt nopeasti. Tutustu seuramme kurssitarjontaan täällä!

Lue lisää »

Leo ja Henri triahtlon NEM-kisoihin.

Leo ja Henri triathlonin NEM-kisoihin Uimaseura HTU Stadin triathlon-pojat Leo Kervinen ja Henri Kallström on valittu 17-vuotiaiden EM-kisaan Espanjan Banyolesiin 6-8.9. Poikia valmentaa triathlonissa seuran

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »