Kevään liikuntapäivä siirtyy 27.4. pidettäväksi.

Kevään myöhästyminen siirtää liikuntapäivää viikon verran. Eli seuran kevään liikuntapäivää vietetään Kivikon Liikuntapuistossa vasta keskiviikkona 27.4. Aloitus on kello 16.30 tapaamisella ja pienellä alkulämmittelyllä Liikuntapuiston parkkipaikalta (Savikiekontie 6 00940 Helsinki). Ole paikalla viimeistään kello 17.00 mennessä, jolloin alkulämmittelyn jälkeinen ohjelma alkaa. Jos pääset tulemaan myöhemmin, ole ajoissa yhteydessä Samuliin.

Tapahtuman kesto on n. 2.5 -3 tuntia.

Tilaisuuteen ovat tervetulleita kaikki seuramme uimarit ja myös uimarien vanhemmat ja toivottavasti mahdollisimman monen vanhempi pääsee mukaan liikkumaan. Ohjelmassa on mm. pikku kilpailu uimarit vastaan vanhemmat, makoisine palkintoineen.

Ulkoiluvaatteet päälle. Ohjelmassa BMX-pyöräilyä sekä frisbee-golfin testailua sekä kaikenlaista kisailua. Paikalla on myös seuramme valmentajia sekä hallituksen jäseniä. Osallistujille on tarjolla myös pientä purtavaa, mutta oma juomapullo on hyvä olla mukana.

Ilmoittautuminen: Myclub -tapahtumissa. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 21.4. torstaina.  Ilmoittakaa myös mukaan tulevat vanhemmat!

Liikuntapäivän odotus terveisin:

Seuran Hallitus, Samuli, Paul ja Valmentajat

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »

Kuukausiuinnit syksyllä 2023

Kuukausiuinnit syksyllä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Muista hankkia lisenssi

Muista hankkia uusi lisenssi Jokaisella seuran kilpauimarilla tulee olla lisenssi hankittuna kauden alussa. Lisenssi lunastetaan Suomisportin verkkopalvelussa. Rekisteröidy käyttäjäksi ja pääset ostamaan lisenssin itsellesi tai

Lue lisää »

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa Neljän kurssikerran aikana harjoitellaan perusasioita, kuten uintiasentoa, hengitystä, potkua ja käsivetoa sekä näiden yhdistämistä kokonaissuoritukseksi. Vähintään 25m uimataito vaaditaan. Kesto 4 x

Lue lisää »