Kesän 2022 harjoitukset.

Kesä tulee nopeasti myös harjoitukset muuttuvat samalla kuin kesäkuu alkaa.

Harjoitukset kesällä Kaikkien uimareiden liki koko kesäkuun harjoitukset näkyvät omissa tapahtumissasi Myclubissa. Kesän harjoituksissa muutokset jo ilmoitetuissa harjoitusajoissa/paikoissa saattavat olla mahdollisia. Muutosten syinä usein sää tai kuinka monta on tulossa. Sateella voi ulkoilu lyhentyä ja osallistujien vähyys voi aiheuttaa ryhmien yhdistelyä. Sade ei kuitenkaan aiheuta harjoitusten peruutuksia kuin myrskyilmalla.

Muista ilmoittautua ajoissa jokaiseen harjoitukseen Ilmoittautuminen jokaiseen harjoitukseen on tärkeää. Näin on valmentajalla ajoissa tiedossa kuinka monta tulossa jokaiseen harjoitukseen. Hoidetaan ilmoittautuminen harjoitusta edeltävän päivän iltaan mennessä.

 

Tarkista omat harjoituksesi On tärkeää aina Myclubin tapahtumistasi harjoituspäivän aikana tarkistaa mikä on sen päivän harjoituksen tilanne. 

Omatoimiset harjoitukset Jokaiselle seuran uimarille toimitetaan alkukesästä ohjeet omatoimiseen harjoitteluun. Vaikka on hyvä lomailla on kuntoa syytä pitää yllä koko kesän monipuolisesti harjoitellen.

Hyvää ja aurinkoista kesää koko seuralle!

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat,Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena:NUORI MIELI – Vanhemmat nuoren

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »

Syksyn kuukausiuinnit

Syksyn kuukausiuinnit Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Lue lisää »