Kesän 2022 harjoitukset.

Kesä tulee nopeasti myös harjoitukset muuttuvat samalla kuin kesäkuu alkaa.

Harjoitukset kesällä Kaikkien uimareiden liki koko kesäkuun harjoitukset näkyvät omissa tapahtumissasi Myclubissa. Kesän harjoituksissa muutokset jo ilmoitetuissa harjoitusajoissa/paikoissa saattavat olla mahdollisia. Muutosten syinä usein sää tai kuinka monta on tulossa. Sateella voi ulkoilu lyhentyä ja osallistujien vähyys voi aiheuttaa ryhmien yhdistelyä. Sade ei kuitenkaan aiheuta harjoitusten peruutuksia kuin myrskyilmalla.

Muista ilmoittautua ajoissa jokaiseen harjoitukseen Ilmoittautuminen jokaiseen harjoitukseen on tärkeää. Näin on valmentajalla ajoissa tiedossa kuinka monta tulossa jokaiseen harjoitukseen. Hoidetaan ilmoittautuminen harjoitusta edeltävän päivän iltaan mennessä.

 

Tarkista omat harjoituksesi On tärkeää aina Myclubin tapahtumistasi harjoituspäivän aikana tarkistaa mikä on sen päivän harjoituksen tilanne. 

Omatoimiset harjoitukset Jokaiselle seuran uimarille toimitetaan alkukesästä ohjeet omatoimiseen harjoitteluun. Vaikka on hyvä lomailla on kuntoa syytä pitää yllä koko kesän monipuolisesti harjoitellen.

Hyvää ja aurinkoista kesää koko seuralle!

Hiihtoloma

Hiihtoloma Hiihtoloma on Helsingissä viikolla 8. ja silloin kaikilla ryhmillä erilainen aikataulu kuin normiiviikolla. Muista tarkistaa omat harjoituksesi Myclubissa. Hyvää lomaa niille jotka lomailevat tuon

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »