Syksyn kuukausiuinnit

Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Kisat ovat aina viralliset, joten viralliset säännöt ovat voimassa ja niitä rikkovat uimarit hylätään. Saat kuitenkin ajan tietoosi mutta hylätyt uimarit poistetaan virallisista tuloksista.

Lisenssi tulee olla jotta voit osallistua, voit sen hankkia Uimaliitosta jos et omaa jo https://www.uimaliitto.fi/info/blue-card-lisenssi-2/

Kuukausiuinnit syksy 2022

  • la 10.9. Pirkkola
  • ma 26.9. Jakomäki
  • ma 24.10. Jakomäki
  • ma 28.11. Jakomäki

Ilmoittaudu oman ryhmäsi tapahtumissasi olevaan tapahtumaan niin saat valmentajalta tietoon lajit mitä uit.‍

Jokaisesta kuukausiuinnista tulee erillinen viesti aina ajoissa ennen kisaa.

Syksyn kuukausiuinnit

Syksyn kuukausiuinnit Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Lue lisää »

Syksyn kurssit myynnissä!

Syksyn kurssit myynnissä! HTU Stadi ry:n laadukkaat kurssit lapsille nyt myynnissä. Innostus ollut jo kovaa ja kurssit täyttyvät nyt nopeasti. Tutustu seuramme kurssitarjontaan täällä!

Lue lisää »

Myclubin käytössä hitautta

Myclubin käytössä hitautta Myclub ollut valitettavasti viime viikkoina tukkoinen ja välillä ei ole toiminut ollenkaan. Alla sivuston oma selitys asiasta. Pahoittelemme vaivaa seuran jäsenille. Viimeisen

Lue lisää »

Kesän 2022 harjoitukset

Kesän 2022 harjoitukset. Kesä tulee nopeasti myös harjoitukset muuttuvat samalla kuin kesäkuu alkaa. Harjoitukset kesällä Kaikkien uimareiden liki koko kesäkuun harjoitukset näkyvät omissa tapahtumissasi Myclubissa. Kesän

Lue lisää »

Lasten kesäkursseja Pirkkolassa

Lasten kesäkursseja Pirkkolassa HTU järjestää kesällä 2022 kesäkurssit 6-13 -vuotiaille lapsille. Kurssit järjestetään 7.6.-16.6. tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15 Pirkkolassa. Voit osallistua yhdeksi tai

Lue lisää »