Muistutus vesiliikuntakortista ja sen käytöstä

Helsingin kaupunki haluaa muistuttaa seuraavat asiat kaikille uimareille ikään katsomatta. Suurin osa toimii oikein kortin kanssa mutta nyt on ollut monessa seurassa ongelmia kortin käytön kanssa joten kertauksena kaikille:

  • Vesiliikuntakortti tulee olla mukana aina treeneihin tullessa
  • Vesiliikuntakortilla saa käydä vain oman seuran treenivuoroilla, ei omavalintaiseen aikaan / paikkaan tekemään omia treenejä
  • Vesiliikuntakortti ei oikeuta kuntosalitreeniin tai muuhun oheisharjoitteluun
  • Vesiliikuntakortilla on ainoastaan seuran vuorot, sinne ei ladata omia uinteja / kuntosalikertoja tai seuravuoroja jotka tapahtuvat palloiluhalleissa, kuntosaleissa yms. paikoissa
  • Mikäli joku haluaa tulla harjoittelemaan omia treenejä ennen seuran harjoitusvuoron alkamista, ostetaan sisäänpääsylippu.

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »

Kuukausiuinnit syksyllä 2023

Kuukausiuinnit syksyllä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Muista hankkia lisenssi

Muista hankkia uusi lisenssi Jokaisella seuran kilpauimarilla tulee olla lisenssi hankittuna kauden alussa. Lisenssi lunastetaan Suomisportin verkkopalvelussa. Rekisteröidy käyttäjäksi ja pääset ostamaan lisenssin itsellesi tai

Lue lisää »

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa Neljän kurssikerran aikana harjoitellaan perusasioita, kuten uintiasentoa, hengitystä, potkua ja käsivetoa sekä näiden yhdistämistä kokonaissuoritukseksi. Vähintään 25m uimataito vaaditaan. Kesto 4 x

Lue lisää »