Muistutus vesiliikuntakortista ja sen käytöstä

Helsingin kaupunki haluaa muistuttaa seuraavat asiat kaikille uimareille ikään katsomatta. Suurin osa toimii oikein kortin kanssa mutta nyt on ollut monessa seurassa ongelmia kortin käytön kanssa joten kertauksena kaikille:

  • Vesiliikuntakortti tulee olla mukana aina treeneihin tullessa
  • Vesiliikuntakortilla saa käydä vain oman seuran treenivuoroilla, ei omavalintaiseen aikaan / paikkaan tekemään omia treenejä
  • Vesiliikuntakortti ei oikeuta kuntosalitreeniin tai muuhun oheisharjoitteluun
  • Vesiliikuntakortilla on ainoastaan seuran vuorot, sinne ei ladata omia uinteja / kuntosalikertoja tai seuravuoroja jotka tapahtuvat palloiluhalleissa, kuntosaleissa yms. paikoissa
  • Mikäli joku haluaa tulla harjoittelemaan omia treenejä ennen seuran harjoitusvuoron alkamista, ostetaan sisäänpääsylippu.

Syksyn kuukausiuinnit

Syksyn kuukausiuinnit Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Lue lisää »

Syksyn kurssit myynnissä!

Syksyn kurssit myynnissä! HTU Stadi ry:n laadukkaat kurssit lapsille nyt myynnissä. Innostus ollut jo kovaa ja kurssit täyttyvät nyt nopeasti. Tutustu seuramme kurssitarjontaan täällä!

Lue lisää »

Myclubin käytössä hitautta

Myclubin käytössä hitautta Myclub ollut valitettavasti viime viikkoina tukkoinen ja välillä ei ole toiminut ollenkaan. Alla sivuston oma selitys asiasta. Pahoittelemme vaivaa seuran jäsenille. Viimeisen

Lue lisää »

Kesän 2022 harjoitukset

Kesän 2022 harjoitukset. Kesä tulee nopeasti myös harjoitukset muuttuvat samalla kuin kesäkuu alkaa. Harjoitukset kesällä Kaikkien uimareiden liki koko kesäkuun harjoitukset näkyvät omissa tapahtumissasi Myclubissa. Kesän

Lue lisää »

Lasten kesäkursseja Pirkkolassa

Lasten kesäkursseja Pirkkolassa HTU järjestää kesällä 2022 kesäkurssit 6-13 -vuotiaille lapsille. Kurssit järjestetään 7.6.-16.6. tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15 Pirkkolassa. Voit osallistua yhdeksi tai

Lue lisää »