Muistutus vesiliikuntakortista ja sen käytöstä

Helsingin kaupunki haluaa muistuttaa seuraavat asiat kaikille uimareille ikään katsomatta. Suurin osa toimii oikein kortin kanssa mutta nyt on ollut monessa seurassa ongelmia kortin käytön kanssa joten kertauksena kaikille:

  • Vesiliikuntakortti tulee olla mukana aina treeneihin tullessa
  • Vesiliikuntakortilla saa käydä vain oman seuran treenivuoroilla, ei omavalintaiseen aikaan / paikkaan tekemään omia treenejä
  • Vesiliikuntakortti ei oikeuta kuntosalitreeniin tai muuhun oheisharjoitteluun
  • Vesiliikuntakortilla on ainoastaan seuran vuorot, sinne ei ladata omia uinteja / kuntosalikertoja tai seuravuoroja jotka tapahtuvat palloiluhalleissa, kuntosaleissa yms. paikoissa
  • Mikäli joku haluaa tulla harjoittelemaan omia treenejä ennen seuran harjoitusvuoron alkamista, ostetaan sisäänpääsylippu.

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa Aikuisille suunnattu uinnin tekniikkakurssi kesällä 2024 Kumpulan maauimalassa. Kurssi on tarkoitettu aikuisille, joilla on vähintään 200 metrin uimataito ja alkeisosaaminen uinnin tekniikoista

Lue lisää »

Lasten kesäleirit kesällä 2024

Lasten kesäleirit kesällä 2024 HTU Stadi ry tarjoaa taas kesällä 2024 suosittuja kesäleirejä. Lasten kesäleirit järjestetään tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15. Kaikki toiminta kursseilla

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »