Aikuisten uintileiri marraskuussa

HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa,

HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat uintivuorot) ohjelmaa osin yhteistä triathlonistien kanssa ja niistä voi myös valita kummassa haluaa käydä.

Paikkoja on vain rajoitetusti! Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä, ilmoittautuminen viimeistään 2.10 mennessä!

HTU:n leiri alkaa perjantaina 25.11 90min uinnilla klo 16:00 ja lauantaille on ryhmälle myös tarjolla oma uinti.

Tarkempi leirin ohjelma lähtetään lerille ilmoittautuneille lähempänä leririä.

Leirin hinta: 259 euroa

Hinta sisältää majoituksen, täysihoidon (Pe päivällinen ja iltapala, La aamiainen, lounas, päivällinen, iltapala ja Su aamupala ja päivällinen).

Huonetoiveet sekä erikoisruokavaliotiedot sähköpostilla osoitteeseen marko.riitijoki@gmail.com

Lisätietoja: Marko Riitijoki marko.riitijoki@gmail.com P. 050-3377537

Maksaminen: Ilmoittautuneille lähtee lasku, joka pitää maksaa eräpäivään mennessä.

Leirin odotusterveisin

Marko, Samuli ja Paul

Ilmoittaumislinkki Myclubiin

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa Aikuisille suunnattu uinnin tekniikkakurssi kesällä 2024 Kumpulan maauimalassa. Kurssi on tarkoitettu aikuisille, joilla on vähintään 200 metrin uimataito ja alkeisosaaminen uinnin tekniikoista

Lue lisää »

Lasten kesäleirit kesällä 2024

Lasten kesäleirit kesällä 2024 HTU Stadi ry tarjoaa taas kesällä 2024 suosittuja kesäleirejä. Lasten kesäleirit järjestetään tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15. Kaikki toiminta kursseilla

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »