Aikuisten uintileiri marraskuussa

HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa,

HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat uintivuorot) ohjelmaa osin yhteistä triathlonistien kanssa ja niistä voi myös valita kummassa haluaa käydä.

Paikkoja on vain rajoitetusti! Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä, ilmoittautuminen viimeistään 2.10 mennessä!

HTU:n leiri alkaa perjantaina 25.11 90min uinnilla klo 16:00 ja lauantaille on ryhmälle myös tarjolla oma uinti.

Tarkempi leirin ohjelma lähtetään lerille ilmoittautuneille lähempänä leririä.

Leirin hinta: 259 euroa

Hinta sisältää majoituksen, täysihoidon (Pe päivällinen ja iltapala, La aamiainen, lounas, päivällinen, iltapala ja Su aamupala ja päivällinen).

Huonetoiveet sekä erikoisruokavaliotiedot sähköpostilla osoitteeseen marko.riitijoki@gmail.com

Lisätietoja: Marko Riitijoki marko.riitijoki@gmail.com P. 050-3377537

Maksaminen: Ilmoittautuneille lähtee lasku, joka pitää maksaa eräpäivään mennessä.

Leirin odotusterveisin

Marko, Samuli ja Paul

Ilmoittaumislinkki Myclubiin

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat, Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena: NUORI MIELI –

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »

Syksyn kuukausiuinnit

Syksyn kuukausiuinnit Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Lue lisää »