Seuran syksyn liikuntapäivä

Nyt kaikki mukaan liikkumaan!

Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla (Kuusijärventie 3, 01260, Vantaa). Mahdollista on tulla mukaan myös Jakomäen uimahallilta, jos jollakin on kyytien kanssa haasteita. Hallin edestä kyydit lähtevät Kuusijärvelle klo 11.30. Mahdollista on myös tulla pyörillä, startti klo 11.30 Jakomäen uimahalli.

Ohjelma sunnuntaina:

·       TAPAAMISPAIKKA: Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikka (Kuusijärventie 3, 01260, Vantaa) ison Sipoonkorven kartan edessä.

·       PÄIVÄN OHJELMA: Kaikki ovat ajoissa paikalla 😊. Yhteinen alkulämmittely aloittaa ohjelman ja sen jälkeen patikointi Bisajärvelle. Järven nuotiopaikalla eväshetki ja makkaranpaistoa. Ruokailun jälkeen hieman leikkejä ja pelejä. Hauskanpidon jälkeen patikoimme rauhassa Kuusijärven parkkipaikalle.

·       REITIN PITUUS: 3 kilometriä suunta.

·       KESTO: noin 3 tuntia.

·       VARUSTEET: Sään mukaiset vaatteet ja vesipullo. Uimavarusteet halutessaan voi myös heittää reppuun

Viimeinen ilmoittautumispäivä on 12.10. keskiviikkona kello 23.00.

 

Ilmoittaudu alla olevan linkin takaa löytyvän lomakkeen kautta. Merkitse osallistujaksi uimari, sähköpostiksi huoltajan tai uimarin oma sähköposti. Mahdolliset mukaan tulevat muut perheen jäsenet voit merkitä valitsemalla määrän viimeisessä kohdassa. Ilmoittautumislinkki – https://forms.office.com/r/45TCVVKFha

 

Tilaisuuteen ovat tervetulleita kaikki seuramme uimarit ja myös uimarien vanhemmat ja toivottavasti mahdollisimman monen vanhempi pääsee mukaan liikkumaan.

Yhteydenotot: samuli.hirsi@htu.

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat, Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena: NUORI MIELI –

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »

Syksyn kuukausiuinnit

Syksyn kuukausiuinnit Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Lue lisää »