Seuran syksyn liikuntapäivä

Nyt kaikki mukaan liikkumaan!

Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla (Kuusijärventie 3, 01260, Vantaa). Mahdollista on tulla mukaan myös Jakomäen uimahallilta, jos jollakin on kyytien kanssa haasteita. Hallin edestä kyydit lähtevät Kuusijärvelle klo 11.30. Mahdollista on myös tulla pyörillä, startti klo 11.30 Jakomäen uimahalli.

Ohjelma sunnuntaina:

·       TAPAAMISPAIKKA: Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikka (Kuusijärventie 3, 01260, Vantaa) ison Sipoonkorven kartan edessä.

·       PÄIVÄN OHJELMA: Kaikki ovat ajoissa paikalla 😊. Yhteinen alkulämmittely aloittaa ohjelman ja sen jälkeen patikointi Bisajärvelle. Järven nuotiopaikalla eväshetki ja makkaranpaistoa. Ruokailun jälkeen hieman leikkejä ja pelejä. Hauskanpidon jälkeen patikoimme rauhassa Kuusijärven parkkipaikalle.

·       REITIN PITUUS: 3 kilometriä suunta.

·       KESTO: noin 3 tuntia.

·       VARUSTEET: Sään mukaiset vaatteet ja vesipullo. Uimavarusteet halutessaan voi myös heittää reppuun

Viimeinen ilmoittautumispäivä on 12.10. keskiviikkona kello 23.00.

 

Ilmoittaudu alla olevan linkin takaa löytyvän lomakkeen kautta. Merkitse osallistujaksi uimari, sähköpostiksi huoltajan tai uimarin oma sähköposti. Mahdolliset mukaan tulevat muut perheen jäsenet voit merkitä valitsemalla määrän viimeisessä kohdassa. Ilmoittautumislinkki – https://forms.office.com/r/45TCVVKFha

 

Tilaisuuteen ovat tervetulleita kaikki seuramme uimarit ja myös uimarien vanhemmat ja toivottavasti mahdollisimman monen vanhempi pääsee mukaan liikkumaan.

Yhteydenotot: samuli.hirsi@htu.

Hiihtoloma

Hiihtoloma Hiihtoloma on Helsingissä viikolla 8. ja silloin kaikilla ryhmillä erilainen aikataulu kuin normiiviikolla. Muista tarkistaa omat harjoituksesi Myclubissa. Hyvää lomaa niille jotka lomailevat tuon

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »