Seuran syksyn liikuntapäivä

Nyt kaikki mukaan liikkumaan!

Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla (Kuusijärventie 3, 01260, Vantaa). Mahdollista on tulla mukaan myös Jakomäen uimahallilta, jos jollakin on kyytien kanssa haasteita. Hallin edestä kyydit lähtevät Kuusijärvelle klo 11.30. Mahdollista on myös tulla pyörillä, startti klo 11.30 Jakomäen uimahalli.

Ohjelma sunnuntaina:

·       TAPAAMISPAIKKA: Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikka (Kuusijärventie 3, 01260, Vantaa) ison Sipoonkorven kartan edessä.

·       PÄIVÄN OHJELMA: Kaikki ovat ajoissa paikalla 😊. Yhteinen alkulämmittely aloittaa ohjelman ja sen jälkeen patikointi Bisajärvelle. Järven nuotiopaikalla eväshetki ja makkaranpaistoa. Ruokailun jälkeen hieman leikkejä ja pelejä. Hauskanpidon jälkeen patikoimme rauhassa Kuusijärven parkkipaikalle.

·       REITIN PITUUS: 3 kilometriä suunta.

·       KESTO: noin 3 tuntia.

·       VARUSTEET: Sään mukaiset vaatteet ja vesipullo. Uimavarusteet halutessaan voi myös heittää reppuun

Viimeinen ilmoittautumispäivä on 12.10. keskiviikkona kello 23.00.

 

Ilmoittaudu alla olevan linkin takaa löytyvän lomakkeen kautta. Merkitse osallistujaksi uimari, sähköpostiksi huoltajan tai uimarin oma sähköposti. Mahdolliset mukaan tulevat muut perheen jäsenet voit merkitä valitsemalla määrän viimeisessä kohdassa. Ilmoittautumislinkki – https://forms.office.com/r/45TCVVKFha

 

Tilaisuuteen ovat tervetulleita kaikki seuramme uimarit ja myös uimarien vanhemmat ja toivottavasti mahdollisimman monen vanhempi pääsee mukaan liikkumaan.

Yhteydenotot: samuli.hirsi@htu.

Syksyn kurssit myynnissä!

Syksyn kurssit myynnissä! HTU Stadi ry:n laadukkaat kurssit lapsille nyt myynnissä. Innostus ollut jo kovaa ja kurssit täyttyvät nyt nopeasti. Tutustu seuramme kurssitarjontaan täällä!

Lue lisää »

Leo ja Henri triahtlon NEM-kisoihin.

Leo ja Henri triathlonin NEM-kisoihin Uimaseura HTU Stadin triathlon-pojat Leo Kervinen ja Henri Kallström on valittu 17-vuotiaiden EM-kisaan Espanjan Banyolesiin 6-8.9. Poikia valmentaa triathlonissa seuran

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »