Kuukausiunnit 24.10.

Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Jokaisella osallistujalla tulee olla lisenssi, jonka voit hankkia osoitteesta: https://www.uimaliitto.fi/info/blue-card-lisenssi-2/

Seuraavat Kuukausiuinnit ovat 24.10. Jakomäen uimahallilla. Veryttely kisaa varten alkaa altaalla oman valmentajan ohjauksessa kello 17.00 ja kilpailut alkavat kello 17.30. Huomioi että halliin pääset sisään aikaisintaan 16.45. Kilpailut loppuvat noin kello 18.30 mutta saattavat hieman venyä osallistujamäärän mukaan.

Ilmoittaudu kuukausiuinteihin mukaan oman ryhmäsi tapahtumissa kyseisen päivän tapahtumissa. Muista hoitaa ilmoittautuminen aina kuukausiuintia edeltävänä perjantaina.

Valmentaja valitsee oman ryhmänsä lajit ja ilmoittaa ne niille uimareille, jotka ilmoittautuvat mukaan kuukausiuinteihin.

Kuukausiuintien tulokset löytyvät aina osoitteesta https://htu.fi/kilpailut-ja-tulokset/

Vanhemmat ovat tervetulleita toimitsijoiksi, ilmoittaudu mukaan Samulille, samuli.hirsi@htu.fi.

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat,Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena:NUORI MIELI – Vanhemmat nuoren

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »

Syksyn kuukausiuinnit

Syksyn kuukausiuinnit Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita ja kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Lue lisää »