Kuukausiuinnit keväällä 2023

Perusasiat

Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Joka kuukausi maanantaisin Jakomäessä

Kuukausiuinnit seuran toimesta aina maanantaisin Jakomäessä. Aikataulu joka kisassa on seuraava : 17.00 verra alkaa altaalla, toimitsijakokous 17.15. ja kisat alkavat noin 17.30. Tavoite lopetella viimeistään 18.30. Vanhemmat tervetulleita aina toimitsijoiksi (ilmoittaudu aina samuli.hirsi@htu.fi).

Joskus osallistumme myös Helsingin Uimareiden Uinticuppiin joka eri aikataululla Pirkkolassa lauantaisin. Niistä kisoista tulee sitten aina erikseen infoa.

Muista että lisenssi on pakollinen

Muistutuksena kaikille, että kisat ovat viralliset, joten uidut ajat ovat tilastokelpoisia. Mutta tästä seuraa, että uimari voidaan myös hylätä. Joten sääntöjen mukaan tulee uida vaikka kisa onkin ”kuukausiuinnit”. Samoin lisenssi tulee olla, jotta voit osallistua. Voit lisenssin hankkia Uimaliitosta jos et omaa jo, lisenssi löytyy osoitteesta https://www.uimaliitto.fi/info/lisenssi-2022-2023/

Kuukausiuinnit keväällä 2023

  • 30.1. Kkuinnit 1
  • 27.2. Kkuinnit 2
  • 27.3. Kkuinnit 3
  • 24.4. Kkuinnit 4
  • 22.5. Kkuinnit 5

Ilmoittaudu oman ryhmäsi tapahtumissasi olevaan tapahtumaan niin saat valmentajalta tietoon lajit mitä uit.‍

Jokaisesta kuukausiuinnista tulee erillinen viesti aina ajoissa ennen kisaa.

Kuukausiuinnit keväällä 2023

Kuukausiuinnit keväällä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Etsimme uimaopettajaa!

Etsimme uimaopettajaa! Hei! Haetaan uimaopettajaa uimaseura HTU Stadin uimakouluihin. Opetus tapahtuu pääosin Jakomäen uimahallissa. Ajankohdat viikonloppuisin klo 9-11 tai arki-iltoina. Tarvetta on myös satunnaisille tuuraajille.

Lue lisää »

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat, Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena: NUORI MIELI –

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »