Uimaliiton luento -Vanhemmat nuoren urheilijan tukena

Haluaisitko tietää tai kysellä miten olla urheilevan nuoren tukena arjessa? Kokenut Olympiauimari, nykyinen lääketieteen opiskelija Hanna-Maria Hintsa (os. Seppälä) jakaa kokemuksia oman uransa varrelta sekä vastaa ennalta lähetettyihin kysymyksiin Vanhemmat urheilijan tukena -illassa 22.02.2023.

Koska: 22.02.2023, klo 18-19:15 
Missä: Teams 
Liity webinaariin napsauttamalla tästä 
Kokoustunnus: 387 351 949 265 
Tunnuskoodi: 3RJzTh

Ennakkokysymykset 17.02.2023 mennessä osoitteeseen marjoona.teljo@uimaliitto.fi

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »

Kuukausiuinnit syksyllä 2023

Kuukausiuinnit syksyllä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Muista hankkia lisenssi

Muista hankkia uusi lisenssi Jokaisella seuran kilpauimarilla tulee olla lisenssi hankittuna kauden alussa. Lisenssi lunastetaan Suomisportin verkkopalvelussa. Rekisteröidy käyttäjäksi ja pääset ostamaan lisenssin itsellesi tai

Lue lisää »

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa Neljän kurssikerran aikana harjoitellaan perusasioita, kuten uintiasentoa, hengitystä, potkua ja käsivetoa sekä näiden yhdistämistä kokonaissuoritukseksi. Vähintään 25m uimataito vaaditaan. Kesto 4 x

Lue lisää »