Uimaliiton luento -Vanhemmat nuoren urheilijan tukena

Haluaisitko tietää tai kysellä miten olla urheilevan nuoren tukena arjessa? Kokenut Olympiauimari, nykyinen lääketieteen opiskelija Hanna-Maria Hintsa (os. Seppälä) jakaa kokemuksia oman uransa varrelta sekä vastaa ennalta lähetettyihin kysymyksiin Vanhemmat urheilijan tukena -illassa 22.02.2023.

Koska: 22.02.2023, klo 18-19:15 
Missä: Teams 
Liity webinaariin napsauttamalla tästä 
Kokoustunnus: 387 351 949 265 
Tunnuskoodi: 3RJzTh

Ennakkokysymykset 17.02.2023 mennessä osoitteeseen marjoona.teljo@uimaliitto.fi

Kuukausiuinnit keväällä 2023

Kuukausiuinnit keväällä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Etsimme uimaopettajaa!

Etsimme uimaopettajaa! Hei! Haetaan uimaopettajaa uimaseura HTU Stadin uimakouluihin. Opetus tapahtuu pääosin Jakomäen uimahallissa. Ajankohdat viikonloppuisin klo 9-11 tai arki-iltoina. Tarvetta on myös satunnaisille tuuraajille.

Lue lisää »

Nuoren mieli -luento vanhemmille

Nuoren mieli -luento vanhemmille Hei uintiurheilijoiden huoltajat, Uimaliitto järjestää puolivuosittain luentoja uintiurheilijoiden huoltajille ja seuraava luento pidetään 24.11. to klo 18:00-19:15 aiheena: NUORI MIELI –

Lue lisää »

Kuukausiuinnit 24.10.

Kuukausiunnit 24.10. Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan. Jokaisella

Lue lisää »

Seuran syksyn liikuntapäivä

Seuran syksyn liikuntapäivä Nyt kaikki mukaan liikkumaan! Seuran syksyn liikuntapäivää vietetään Kuusijärven ulkoilualueella ja Sipoonkorven metsissä sunnuntaina 16.10. Aloitus kello 12.00 tapaamisella Kuusijärven ulkoilualueen parkkipaikalla

Lue lisää »

Seuran syyskokous

Seuran syyskokous SYYSKOKOUS Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous13.10.2022 klo 18.30.Paikka: Kalteentie 4 J, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma, talousarvio vuodelle 2023. Tervetuloa! Htu Stadi ry

Lue lisää »

Aikuisten uintileiri marraskuussa

Aikuisten uintileiri marraskuussa HTU:n aikuisuimareille on tarjolla leiriä Pajulahdessa 25-27.11,2022 yhdessä Triathlon Vantaan ja Trifitin triathlonistien kanssa, HTU:n porukalla on osin omaa (muutamat ryhmän omat

Lue lisää »