Seuran liikuntapäivä ja kevätkauden päättäjäiset pidetään keskiviikkona 21.6 Kuusijärvellä.

Nyt kaikki mukaan liikkumaan!

Tilaisuuteen ovat tervetulleita kaikki seuramme uimarit ja toivottavasti mahdollisimman monen vanhempikin tulee samalla Kuusijärvelle liikkumaan.

Tapaaminen on Kuusijärvellä (Kuusijärventie 3, 01260 Vantaa) uimarannan jäätelökioskin vieressä kello 17.30. Tapahtuman kesto on n. klo 17.30-20.00.

Suunnitelmissa on mennä Kuusijärvelle valmentajien ohjaamina pyörillä (muista ottaa pyöränlukko mukaan!) Lähtö on klo 16.30 Malmin uimahallin edestä ja matkalla kierretään Jakomäen uimahallin kautta, josta pääsee mukaan klo 17.00. Paluu pyörillä samaa reittiä valmentajien ohjaamina tapahtuman jälkeen. Ne, joilla ei ole pyöräilyyn mahdollisuutta tulevat paikan päälle itsenäisesti ja tapaaminen on Kuusijärvellä siis klo 17.30.

Ulkoiluvaatteet päälle ja uimakamppeet mukaan, jos haluat uimaan.

Tarkempi liikuntapäivän ohjelma ilmoitetaan tapahtumaa edeltävällä viikolla, mutta tiedossa on erilaista ulkoilua mm. tutustumista Sipoon korpeen, pelejä, leikkejä, uintia ja makkarapaistoa jne.

Viimeinen ilmoittautumispäivä on 12.6.2023

Ilmoittautuminen

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »

Kuukausiuinnit syksyllä 2023

Kuukausiuinnit syksyllä 2023 Perusasiat Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan

Lue lisää »

Muista hankkia lisenssi

Muista hankkia uusi lisenssi Jokaisella seuran kilpauimarilla tulee olla lisenssi hankittuna kauden alussa. Lisenssi lunastetaan Suomisportin verkkopalvelussa. Rekisteröidy käyttäjäksi ja pääset ostamaan lisenssin itsellesi tai

Lue lisää »

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa

Aikuisten vapaauintikurssit Kumpulassa Neljän kurssikerran aikana harjoitellaan perusasioita, kuten uintiasentoa, hengitystä, potkua ja käsivetoa sekä näiden yhdistämistä kokonaissuoritukseksi. Vähintään 25m uimataito vaaditaan. Kesto 4 x

Lue lisää »