Kuukausiuinnit syksyllä 2023

Perusasiat

Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat, joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista ja isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Joka kuukausi maanantaisin Jakomäessä

Kuukausiuinnit seuran toimesta aina maanantaisin Jakomäessä. Aikataulu joka kisassa on seuraava : 17.00 verra alkaa altaalla, toimitsijakokous 17.15. ja kisat alkavat noin 17.30. Tavoite lopetella viimeistään 18.30. Vanhemmat tervetulleita aina toimitsijoiksi (ilmoittaudu aina samuli.hirsi@htu.fi).

Joskus osallistumme myös Helsingin Uimareiden Uinticuppiin joka eri aikataululla Pirkkolassa lauantaisin. Niistä kisoista tulee sitten aina erikseen infoa.

Muista että lisenssi on pakollinen

Muistutuksena kaikille, että kisat ovat viralliset, joten uidut ajat ovat tilastokelpoisia. Mutta tästä seuraa, että uimari voidaan myös hylätä. Joten sääntöjen mukaan tulee uida vaikka kisa onkin ”kuukausiuinnit”. Samoin lisenssi tulee olla, jotta voit osallistua. Voit lisenssin hankkia Uimaliitosta jos et omaa jo, lisenssi löytyy osoitteesta: https://www.uimaliitto.fi/info/lisenssi-2022-2024/

Kuukausiuinnit  syksyllä 2023:

  • La 23.9. HU:n uinticuppi Pirkkola
  • Ma 2.10. Jakomäki
  • Ma 30.10. Jakomäki
  • Ma 27.11. Jakomäki

Ilmoittaudu oman ryhmäsi tapahtumissasi olevaan tapahtumaan niin saat valmentajalta tietoon lajit mitä uit.‍

Jokaisesta kuukausiuinnista tulee erillinen viesti aina ajoissa ennen kisaa.

Hiihtoloma

Hiihtoloma Hiihtoloma on Helsingissä viikolla 8. ja silloin kaikilla ryhmillä erilainen aikataulu kuin normiiviikolla. Muista tarkistaa omat harjoituksesi Myclubissa. Hyvää lomaa niille jotka lomailevat tuon

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »