Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat kokeilla taktiikoita sekä kehittää kisauimistaan omissa lajeissaan.

Kevään 2024 kuukausiuinnit seuraavina päivinä:

  • la 27.1. Uinticuppi 1
  • ma 26.2. Kkuinnit 2
  • ma 8.4. Kuukausiuinnit 3.
  • la 4.5. uinticuppi 4
  • ma 20.5. Kuukausiuinnit 5

Uinticuppi on Helsingin Uimareiden vastuulla lauantaisin Pirkkolassa (verra 17, kisat 17.30) ja meidän seura hoitaa maanantain Kuukausiuinnit Jakomäessä (verra 17, kisat 17.30). Keväästä 2024 kaikille ryhmille tulee kiertävä toimitsijavastuu meidän kuukkareihin Jakomäessä eli vanhemmilla velvollisuus tulla ajanottajiksi. Tästä lisää lähiaikoina.

Jokaisella osallistujalla tulee olla lisenssi, jonka voit hankkia osoitteesta: https://www.uimaliitto.fi/info/lisenssi-2022-2023/

Muista että kuukausiuintien päivinä ei järjestetä normaaleja harjoituksia. Mutta jos et halua kisata voit tulla myös uimaan verran ryhmäsi muiden uimareiden kanssa ja nauttia sitten muiden kisasta kannustaen heitä.

Ilmoittaudu kuukausiuinteihin mukaan oman ryhmäsi tapahtumissa kyseisen päivän tapahtumissa. Muista hoitaa ilmoittautuminen aina ajoissa.

Kuukausiuintien tulokset löytyvät aina osoitteesta https://htu.fi/kilpailut-ja-tulokset/

Hiihtoloma

Hiihtoloma Hiihtoloma on Helsingissä viikolla 8. ja silloin kaikilla ryhmillä erilainen aikataulu kuin normiiviikolla. Muista tarkistaa omat harjoituksesi Myclubissa. Hyvää lomaa niille jotka lomailevat tuon

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »

Syyskokous

Syyskokous Htu Stadi ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 9.10.2023 klo 18.00 Paikka: Kalteentie 4K, 00770 Helsinki Asialistalla mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024. Tervetuloa! Hallitus

Lue lisää »

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia​

Etsimme kurssiohjaajia sekä valmentajia KURSSIOHJAAJAT – Uimaseura HTU Stadi etsii tuntitöihin lasten kursseille ohjaajia niin altaaseen kuin altaan reunalle. Tarvetta niin vakiovuoroihin kuin satunnaisiin tuurauksiin. Aiempi koulutus

Lue lisää »