Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit tarjoavat nuorille mahdollisuuden tutustua työelämään.

Meidän seuramme nuorille kesätyön mahdollistaa OP Uusimaa ja OP:n kesäduuni OP:n piikkiin -kampanja. Löydät lisätietoja OP:n verkkosivuilta: https://www.op.fi/web/op-uusimaa/kesaduuni-opn-piikkiin/nuorten-haku

HTU Stadi ry tarjoaa yhdelle nuorelle (15–17 v) kahden viikon kesäduunin. Nuori saa palkkaa kahden viikon työstä (max 30 h/vko) 500 euroa. Kesäduunissa olet apuohjaajana seuramme kesäleirillä, kesäkursseilla ja seuran olevissa tapahtumissa.

Ketä etsimme?
Etsimme innostavaa, iloista ja esimerkillistä nuorta, jolla on halu ohjata lapsia. Saat perehdytyksen työhön ja sinua on tukemassa työaikana ammattitaitoiset ohjaajamme. Työllistettävän nuoren tulee täyttää 15 vuotta 2024, eikä hän saa olla täyttänyt 18 vuotta tuetun työsuhteen kestäessä.

Työn hakeminen
Vapaamuotoiset hakemukset sähköpostitse paul.sjoholm@htu.fi 31.3.2024 mennessä.

Lisätiedot
Toiminnanjohtaja Paul Sjöholm
paul.sjoholm@htu.fi

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa

Aikuistekniikkakurssi kesällä Kumpulassa Aikuisille suunnattu uinnin tekniikkakurssi kesällä 2024 Kumpulan maauimalassa. Kurssi on tarkoitettu aikuisille, joilla on vähintään 200 metrin uimataito ja alkeisosaaminen uinnin tekniikoista

Lue lisää »

Lasten kesäleirit kesällä 2024

Lasten kesäleirit kesällä 2024 HTU Stadi ry tarjoaa taas kesällä 2024 suosittuja kesäleirejä. Lasten kesäleirit järjestetään tiistaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin klo 10-15. Kaikki toiminta kursseilla

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »

Alkuvuosi 2024

Alkuvuosi 2024 Hyvää uutta vuotta koko seuralle! Uimarit Tammikuun ensinmäisellä viikolla alkavat seuramme harjoitusryhmien harjoitukset taas pyöriä. Muista uimari tarkistaa omat harjoituksesi Myclubin tapahtumista. Kurssilaiset

Lue lisää »

Loppukauden ohjelma seurassa

Loppukauden ohjelma seurassa Seuran omat kisat Tonttu-uinnit Pirkkolan uimahallissa lauantaina 16.12., tervetuloa toimitsijaksi kaikki vanhemmat! Ilmoittautumiset Samulille. Seuran joulujuhla sunnuntaina 17.12., ilmoittautumisohjeet toimitettu jäsenille. Joululoma

Lue lisää »