Hyvää kesälomaa kaikille seuran jäsenille!

Seuran toiminta alkaa siirtyä lomille, vain aikuisten tekniikkakurssit jatkavat vielä heinäkuussa.

Valmennusryhmät ovat lomilla koko heinäkuun ja toiminta jatkuu taas elokuun alusta.
 
Kurssitoiminta ja harrasteryhmät aloittaa Jakomäessä sekä Malmilla syyskuun alusta.
 
Hyvää kesää koko seuralle toivottavat valmentajat ja seuran hallitus.

PS. Kesällä tavoitat seuraan liittyvissä asioissa osoitteista samuli.hirsi@htu.fi valmennusryhmistä ja htukurssit@htu.fi kursseihin liittyvissä asioissa. Vastausaika saattaa vaihdella mutta vastaamme kyllä sähköposteihin.

Syksyn kurssit myynnissä!

Syksyn kurssit myynnissä! HTU Stadi ry:n laadukkaat kurssit lapsille nyt myynnissä. Innostus ollut jo kovaa ja kurssit täyttyvät nyt nopeasti. Tutustu seuramme kurssitarjontaan täällä!

Lue lisää »

Leo ja Henri triahtlon NEM-kisoihin.

Leo ja Henri triathlonin NEM-kisoihin Uimaseura HTU Stadin triathlon-pojat Leo Kervinen ja Henri Kallström on valittu 17-vuotiaiden EM-kisaan Espanjan Banyolesiin 6-8.9. Poikia valmentaa triathlonissa seuran

Lue lisää »

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille!

Hae kesätöihin apuohjaajaksi meille! Osuuspankit (OP) ympäri Suomen tarjoavat kesällä 2024 kesätyöpaikkoja OP:n piikkiin 15–17-vuotiaille nuorille yleishyödyllisissä yhdistyksissä. Kyseessä on jo yhdestoista kesä, kun osuuspankit

Lue lisää »

Kuukausiuinnit kevät 2024

Kuukausiuinnit kevät 2024 Kuukausiuinnit ovat seuran omat sisäiset kisat (joskus Helsingin uimareiden pikkusia uimarin alkuja mukana), joissa nuoret uimarit voivat kokeilla kisaamista. Isommat uimarit voivat

Lue lisää »